ארון חשמל חיצוני

ארון חשמל חיצוני

ארון חשמל הוא אחד החלקים המשמעותיים בכל בית. ללא חשמל קשה מאוד להסתדר בחברה המערבית. אם תחשבו על זה, מרבית המכשירים שאנו משתמשים בהם בחיי היום יום הם חשמליים. ארון החשמל בבית למעשה מספק לנו את החשמל הזה. אך מלבד היתרונות של ארונות חשמל, חשוב לזכור שהם עלולים לגרום לסכנות רבות.

 

האם יש השפעה על מיקום הארון?

התשובה היא כן. בבתים ובבניינים ישנים, מיקמו את ארון החשמל מחוץ לדירות. בבניינים הישנים, ארון החשמל היה ממוקם בחדר המדרגות. ארון חשמל חיצוני נחשב לפחות יעיל ופחות נוח מסיבות רבות. במידה ויש תקלה בחשמל בביתכם, תצטרכו לצאת החוצה על מנת לטפל בה. בבתים בהם ארון החשמל החיצוני ממוקם בחוץ ולא במקום סגור, הדבר גם פחות בטיחותי. במקרה של גשם, לצורך העניין, יהיה מסוכן מאוד לצאת ולגעת בחוטי החשמל מסכנת התחשמלות. עם השנים, יצאו תקנים חדשים שקובעים שארון החשמל צריך להיות בתוך הבית ורק מונה החשמל יכול להישאר חיצוני. מונה חשמל חיצוני מאפשר לעובדי חברת החשמל לטפל ולהסתכל על הנתונים מבלי להפריע לכם בביתכם. 

אם אתם משפצים או בונים בית חדש, תוכלו להחליט היכן למקם את הארון. אך אם אתם מתגוררים בבית שבו ארון החשמל הוא חיצוני, לצערנו, אין לכם הרבה מה לעשות עם זה. מה שכן תוכלו לעשות זה להבטיח את בטיחותו של ארון החשמל החיצוני. על מנת להבטיח שארון החשמל לא יסכן אתכם, עליכם לוודא שארון החשמל ממוגן ואטום כהלכה. לשם כך, הזמינו איש מקצוע שיבדוק את ארון החשמל ויוודא שהוא אטום, ממוגן ומבודד מפני נזקים חיצוניים שונים, ובמקרה הצורך ייתן טיפול מתאים. 

מדוע ארון חשמל פנימי עדיף על חיצוני?

לארון חשמל חיצוני יש חסרונות רבים, במיוחד על פני ארון חשמל פנימי. הסיבות לכך-

  • נגישות- הארון חיצוני נגיש פחות מארון חשמל פנימי. במקרה של התחשמלות, חלילה, ארון החשמל החיצוני נגיש הרבה פחות מארון חשמל פנימי. לכן, במידה שמישהו התחשמל, קשה יותר להגיע ללוח החשמל ולנתק אותו במהירות. 
  • מזג אוויר- הארון החיצוני יהיה חשוף הרבה יותר לנזקי מזג האוויר השונים. במידה שהארון לא אטום כמו שצריך, מזג האוויר יכול לפגוע בו. כמו כן, במידה וקיימת תקלה בארון החשמל, אך יורד גשם, במקרים רבים לא יוכלו לטפל בארון החשמל מסכנת התחשמלות. ארון חשמל פנימי לא מושפע ממזג האוויר ומאפשר טיפול בכל מצב. 
  • בלאי- הארון חיצוני חשוף יותר לבלאי מכל מיני סיבות שונות כמו אבק, חול, נזקי מזג האוויר כמו שמש או גשם, עפר ועוד. ארון חשמל פנימי עמיד יותר ונשמר לאורך זמן רב יותר. 
  • בטיחות- ארון חשמל חיצוני נחשב לבטיחותי פחות מארון חשמל פנימי. הסיבות לכך הן שארון חשמל חיצוני חשוף לכל מי שירצה להתעסק בו, כיוון שנמצא ללא השגחה. במקרה כזה גם ילדים משועממים יכולים להתעסק בארון החשמל והדבר עלול לגרום לאסון. כמו כן, כאשר ארון החשמל חיצוני, ניתן לנתק את הזרם בקלות וכך לפרוץ לביתכם בקלות. 
  • נוחות- ארון חשמל פנימי הוא קודם כל נוח הרבה יותר מארון חשמל חיצוני. אם יש תקלה בחשמל, קל יותר ונוח יותר לטפל בה מתוך הבית מאשר לצאת החוצה ולטפל בבעיה בחוץ.

האם יש מקרים בהם צריך להתקין ארון חשמל חיצוני?

התשובה היא כן. במקרים בהם צריך להתקין יותר מארון חשמל אחד, לעתים תהיו חייבים להתקין את אחד מארונות החשמל בחוץ. מתי זה קורה? אם יש בית עם מספר קומות או אם כמה מפלסים, או אם הבית מאוד גדול ויש צורך בכבלים ארוכים, כנראה תאלצו להתקין יותר מארון חשמל אחד. במקרים בהם יש גינה שמבוססת על מערכות חשמליות, בריכה ועוד, אחד מארונות החשמל יהיה חייב להיות חיצוני. במידה ואתם מתקינים ארון חשמל חשוב מאוד לוודא שהארון תקין. שימו לב שחומר הגלם ממנו ארון החשמל מיוצר הוא חומר גלם שמתאים לשימוש חיצוני. חומר הגלם הטוב ביותר יהיה מתכת. מתכת תבטיח מיגון טוב, שימנע ממזג האוויר לפגוע בארון החשמל ולגרום לתקלות. בנוסף, מומלץ שארון החשמל יהיה מצופה בחומרי חיפוי ואיטום שימנעו חדירה של חומרים. גם צביעה של ארון החשמל תתרום לאיטום ובנוסף לאסתטיקה של הארון. 

תעלות חשמל מעוצבות

התקנת תעלות חשמל היא דבר חשוב מאוד המונע ביצוע חציבה בקיר לצורך העברת חוטי חשמל. כדי לשמור על האסתטיקה של הבית, אין ספק שכדאי ליצור

ארונות חשמל ממתכת בחריש

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

ארונות חשמל ממתכת בעומר

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

ארונות חשמל ממתכת בתל-אביב

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!