ארון חשמל מתכת

ארון חשמל מתכת

הרעיון של ארון חשמל עשוי מתכת יכול להישמע קצת מרתיע, שכן מתכת מוליכה חשמל ויכולה לגרום לסכנת התחשמלות, אלא שהמציאות היא בדיוק הפוכה. מדוע לא משתמשים בעץ לייצור ארונות חשמל אם העץ הוא מבודד מושלם, לעומת מתכת שהיא מוליכה מושלמת? האם זה בטוח ותקני להתקין ארון חשמל מתכת? איך מתגברים על סכנת ההתחשמלות בארונות מתכת? ממי מזמינים ארונות חשמל? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של היחידה לארונות חשמל.

ארון חשמל מתכת

מדוע ארונות חשמל מיוצרים ממתכת ולא מעץ?

המחשבה לייצר ארון חשמל מעץ ולא ממתכת היא מחשבה נכונה ונבונה. למעשה, זוהי בדיוק המחשבה שעל בסיסה יוצרו בעבר ארונות חשמל אך ורק מעץ. המחשבה הייתה שעץ הוא מבודד מושלם ולכן בניית ארונות החשמל מעץ, תאפשר לנטרל את הסיכון להתחשמלות במגע עם הארון. אלא שהמציאות הוכיחה שזה בדיוק הפוך. שני האלמנטים החשובים ביותר בארון חשמל הם החוזק המבני שלו והבידוד המוחלט שלו מהסביבה החיצונית. בהיבט של חוזק מבני, מתכת היא ללא ספק חומר גלם חזק יותר והיא גם משמרת את החוזק המבני שלה לאורך עשורים ארוכים ללא שחיקה. בהיבט של בידוד תכולת הארון מהסביבה החיצונית, ארון חשמל מתכת הוא אטום יותר מכל אלטרנטיבה אחרת, לבטח ביחס לעץ. אבל השימוש בעץ הוכיח כי הוא מאוד לא בטוח לייצור ארונות חשמל והסיבה לכך היא משולשת: ארון עץ אינו אטום וככל שהוא נחשף יותר לפגעי מזג האוויר, כך הולכת ופוחתת רמת האיטום שלו. ארון עץ נמצא בסיכון גבוה לסיכוני אש ואכן בעבר עלו ארונות חשמל באש כדבר שבשגרה. לבסוף, בתנאים של גשם, ארון העץ נספג במים והופך למוליך מושלם, רק שכעת גם נוצר חיבור בין חיבורי החשמל בתוך הארון ובין המרחב החיצוני באמצעות המים שחודרים לארון.

מכל הסיבות האלה, ארונות חשמל אינם מיוצרים יותר מעץ ולא מאף חומר גלם אחר, מלבד מתכת. ארון חשמל מתכת מציע רמה גבוהה של חוזק מבני, עמידות מלאה בפגעי מזג אוויר וסיכוני אש וכמובן איטום הרמטי שלא מאפשר חדירת מים או מזיקים אל תוך ארון החשמל.

האם זה בטוח ותקני להתקין ארון חשמל מתכת?

ובכן, לא רק שזה בטוח ותקני אלא שהאופציה של ארון חשמל מתכת היא האופציה היחידה שהיא בטוחה ותקנית. החשש יכול לנבוע ממצב בו חיבורי החשמל בתוך הארון יוצרים מגע עם מעטפת המתכת של הארון מה שמחשמל את הארון כולו ויוצר סכנת התחשמלות. בפועל, מצב זה יוצר קצר מיידי ולא יכול להתקיים למשך יותר משבריר שנייה, המה גם שאותו ארון חשמל מתכת נהנה משכבת בידוד פנימית שמונעת מגע של רכיבי חשמל עם מתכת הארון. כמו כן, הארון מתוכנן בצורה כזאת שתמיד יתקיים מרחב מספיק בין רכיבי החשמל בתוך הארון ובין דפנות הארון כך שגם במקרה של השתחררות חוט חשמל בתוך הארון, אותו חוט לא יוכל לגעת בדפנות הארון. מכל הסיבות האלה, ארון חשמל אינו נושא כל סכנת התחשמלות ובחיבור עם כל יתר היתרונות שלו, כפי שתיארנו אותם לעיל, מדובר באופציה הבטוחה ביותר כיום וכאמור, גם האופציה הבטוחה והתקנית היחידה שיש.

ממי מזמינים ארונות חשמל?

ארון חשמל הוא לא פריט ריהוט ולא פריט עיצוב, אלא פריט פונקציונלי שחייב לעמוד בתקני בטיחות מחמירים. בהתאם לכך, ארון חשמל מתכת לא קונים במסגרייה, חנות אספקה טכנית או חנות ריהוט, אלא רך ורק בבית עסק המתמחה בייצור של ארונות חשמל. בכל מקרה של התקנת ארון חשמל, יש לבצע תכנון מוקפד וחישובים מקצועיים לגבי גודל ונפח הארון הנדרש. כמו כן, יש לבחור את הדגם המתאים בהתאם למערכות החשמל המותקנות בתוך הארון ובהתאם למרחב בו מוצב הארון. ארון המותקן במרחבי חוץ חייב לעמוד בסטנדרטים גבוהים יותר של חוזק מבני ואיטום, לעומת ארונות חשמל המותקנים בחללי פנים.

מכל הסיבות האלה, ארון חשמל מתכת יש להזמין אך ורק אצל גורם מורשה ומקצועי בעל מוניטין בתחום הספציפי של ארונות חשמל. היחידה לארונות חשמל היא אחת החברות המובילות בישראל לייצור ארונות חשמל ומציעה מגוון רחב של דגמי ארונות חשמל לכל מרחב ובכל גודל ונפח, כולם עומדים בתקנים הנדרשים והמחייבים ואף מעבר לכך. 

תעלות חשמל מעוצבות

התקנת תעלות חשמל היא דבר חשוב מאוד המונע ביצוע חציבה בקיר לצורך העברת חוטי חשמל. כדי לשמור על האסתטיקה של הבית, אין ספק שכדאי ליצור

ארונות חשמל ממתכת בחריש

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

ארונות חשמל ממתכת בעומר

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

ארונות חשמל ממתכת בתל-אביב

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!