ארונות חשמל מפח

ארונות חשמל מפחארונות חשמל מפח

מי לא יודע מה זה ארון חשמל? כמעט כל אחד מכיר את ארון החשמל בחדר המדרגות או בכניסה לבית. אך מעט מאוד אנשים מבינים את החשיבות של ארון החשמל ואת הסכנה בו. ארון חשמל יכול להיות פצצה מתקתקת. אם לא יבנו אותו נכון ואם המערכת תהיה תקולה, מספיקה תקלה קטנה שתגרום שריפה ותסכן אתכם ואת משפחתכם. לכן, אל תקלו ראש בארון חשמל מפח ובחרו באנשי מקצוע מורשים ומקצועיים. 

 

מדוע כדאי לבנות ארונות מפח?

התשובה היא קודם כל בטיחות. ארונות חשמל מפח הם בטיחותיים יותר. בעבר, ארונות החשמל היו נבנים מעץ. זו הייתה אפשרות מסוכנת יותר. רמת הבטיחות בארונות עץ היא הרבה יותר נמוכה. הסיבה לכך היא שהעץ הוא אינו חומר מבודד ובנוסף לכך הוא חומר דליק. במקרה של קצר או תקלה בחוטי החשמל יכול להיווצר ניצוץ. כתוצאה מכך, ארון חשמל העשוי מעץ יכול להידלק מהר מאוד ולגרום לשריפה גדולה בביתכם. ארונות החשמל לא עמידים בפני שריפה, אך הם יעכבו אותה לעומת העץ שיידלק ויוכל לגרום לשריפה גדולה יותר. לכן, עם השנים החליטו לבנות יותר ארונות חשמל מפח. 

האם ארונות חשמל מפח בטיחותיים לגמרי?

התשובה היא לא. חשוב להבין, שגם בארונות חשמל מפח שבנויים באופן שגוי יש סכנה גדולה. אם איש המקצוע לא יעבוד באופן הטוב ביותר ולא ירכיב את ארון החשמל כמו שצריך, רמת הבטיחות בארון החשמל תרד. ארונות חשמל מפח צריכים להיות ממוגנים ואטומים על פי הנהלים הכתובים בחוק. על מנת שהם יהיו בטיחותיים ויעילים יש ליצור בידוד מוחלט מפני פגיעות חיצוניות. כמו כן, על ארונות חשמל מפח יכולה להיווצר חלודה, לכן יש לדאוג להם גם מבחינה אסתטית. על מנת למנוע הצטברות של חלודה על ארונות החשמל, אנשי מקצוע רבים מצפים את ארונות החשמל בצבע. בדרך כלל הציפוי יהיה חיצוני ופנימי, ועל ידי כך חמצון הברזל יימנע.

חשוב לזכור שהסכנה הטמונה בארונות חשמל היא לא רק סכנה כלפי רכוש, אלא גם כלפי חיי אדם. אם חס וחלילה אתם או משפחתכם תמצאו בקרבת ארון חשמל שלא בנוי באופן טוב ותהיה תקלה, זו סכנה איומה. לכן, אף פעם אל תתפשרו על אנשי מקצוע להתקנת ארון חשמל. תמיד בחרו במקצוענים וודאו שעומד מולכם אדם אמין ומנוסה שיודע את העבודה ויבצע אותה כמו שצריך בלי פשרות. 

 

האם המיקום של ארונות חשמל מפח משפיע?

התשובה היא חד משמעית כן. הדבר הטוב ביותר הוא למקם את ארונות החשמל במקום סגור שלא יהיה חשוף לתנאי מזג האוויר השונים. אך, אינכם אחראים על המיקום, אלא אם כן אתם בונים בית מאפס. לכן, במידה וארון החשמל שבבית שלכם נמצא בחוץ וחשוף לתנאי מזג האוויר יש לוודא שהוא אטום וממוגן באופן שיבטיח לכם בטיחות. וודאו עם בעל המקצוע כי ארון החשמל מוגן ואטום. חשוב להבין שגם גשם וגם שמש יכולים לגרום לתקלות. הגשם יכול לגרום לקצר במידה וייכנסו מים לתוך ארון החשמל. והשמש יכולה לחמם את החוטים וליצור שריפה. כך או כך, במידה והארון ממוקם במקום חיצוני יש לוודא שהוא בטיחותי. 

ארונות חשמל מפח- מה העלויות?

ארונות חשמל מפח נחשבים לארונות הזולים ביותר מסוגי ארונות החשמל העומדים בתקני הבטיחות. חשוב להבין שהמחיר הזול של ארונות מפח לא משפיע על יעילותם ועל איכותם. הבחירה בארונות מפח תהיה בחירה חכמה ויעילה. העלויות של ארונות מפח היו מושפעות ממספר דברים. לעיצוב הארון שבחרתם יש השפעה על המחיר. גם למיקום הארון יש השפעה על המחיר. אם אתם מתגוררים בבית שארון החשמל נמצא בחוץ, תהיה לכך השפעה על המחיר בהתאם להתאמות שהארון יצטרך לעבור על מנת לעמוד בתקנים השונים. דבר נוסף המשפיע על המחיר הסופי יהיה איש המקצוע מולו אתם עובדים והמחירים אותם הוא לוקח. חשוב להבין שגם אם המחיר נראה לכם קבוע, על איכות אסור להתפשר ובמקרים רבים עדיף איש מקצוע יקר יותר אך אמין, מקצועי ומנוסה, מאיש מקצוע שיתפשר בעבודתו ויסכן את חייכם. 

לסיכום, ארונות חשמל יכולים לסכן אתכם ואת משפחתכם מאוד. לכן, אל תקלו ראש בכל הקשור לחשמל ולארונות חשמל. בחרו באנשי מקצוע מתאימים וודאו שארון החשמל שבביתכם עומד בכל התקנים השונים. 

תעלות חשמל מעוצבות

התקנת תעלות חשמל היא דבר חשוב מאוד המונע ביצוע חציבה בקיר לצורך העברת חוטי חשמל. כדי לשמור על האסתטיקה של הבית, אין ספק שכדאי ליצור

ארונות חשמל ממתכת בחריש

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

ארונות חשמל ממתכת בעומר

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

ארונות חשמל ממתכת בתל-אביב

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!