ארונות חשמל מפח

תוכן עניינים

ארונות חשמל מפח

מי לא יודע מה זה ארון חשמל? כמעט כל אחד מכיר את ארון החשמל בחדר המדרגות או בכניסה לבית. אך מעט מאוד אנשים מבינים את החשיבות של ארון החשמל ואת הסכנה בו. ארון חשמל יכול להיות פצצה מתקתקת. אם לא יבנו אותו נכון ואם המערכת תהיה תקולה, מספיקה תקלה קטנה שתגרום שריפה ותסכן אתכם ואת משפחתכם. לכן, אל תקלו ראש בארון חשמל מפח ובחרו באנשי מקצוע מורשים ומקצועיים. 

מדוע כדאי לבנות ארונות מפח?

התשובה היא קודם כל בטיחות. ארונות חשמל מפח הם בטיחותיים יותר. בעבר, ארונות החשמל היו נבנים מעץ. זו הייתה אפשרות מסוכנת יותר. רמת הבטיחות בארונות עץ היא הרבה יותר נמוכה. הסיבה לכך היא שהעץ הוא אינו חומר מבודד ובנוסף לכך הוא חומר דליק. במקרה של קצר או תקלה בחוטי החשמל יכול להיווצר ניצוץ. כתוצאה מכך, ארון חשמל העשוי מעץ יכול להידלק מהר מאוד ולגרום לשריפה גדולה בביתכם. ארונות החשמל לא עמידים בפני שריפה, אך הם יעכבו אותה לעומת העץ שיידלק ויוכל לגרום לשריפה גדולה יותר. לכן, עם השנים החליטו לבנות יותר ארונות חשמל מפח. 

האם ארונות חשמל מפח בטיחותיים לגמרי?

התשובה היא לא. חשוב להבין, שגם בארונות חשמל מפח שבנויים באופן שגוי יש סכנה גדולה. אם איש המקצוע לא יעבוד באופן הטוב ביותר ולא ירכיב את ארון החשמל כמו שצריך, רמת הבטיחות בארון החשמל תרד. ארונות חשמל מפח צריכים להיות ממוגנים ואטומים על פי הנהלים הכתובים בחוק. על מנת שהם יהיו בטיחותיים ויעילים יש ליצור בידוד מוחלט מפני פגיעות חיצוניות. כמו כן, על ארונות חשמל מפח יכולה להיווצר חלודה, לכן יש לדאוג להם גם מבחינה אסתטית. על מנת למנוע הצטברות של חלודה על ארונות החשמל, אנשי מקצוע רבים מצפים את ארונות החשמל בצבע. בדרך כלל הציפוי יהיה חיצוני ופנימי, ועל ידי כך חמצון הברזל יימנע.

חשוב לזכור שהסכנה הטמונה בארונות חשמל היא לא רק סכנה כלפי רכוש, אלא גם כלפי חיי אדם. אם חס וחלילה אתם או משפחתכם תמצאו בקרבת ארון חשמל שלא בנוי באופן טוב ותהיה תקלה, זו סכנה איומה. לכן, אף פעם אל תתפשרו על אנשי מקצוע להתקנת ארון חשמל. תמיד בחרו במקצוענים וודאו שעומד מולכם אדם אמין ומנוסה שיודע את העבודה ויבצע אותה כמו שצריך בלי פשרות. 

האם המיקום של ארונות חשמל מפח משפיע?

התשובה היא חד משמעית כן. הדבר הטוב ביותר הוא למקם את ארונות החשמל במקום סגור שלא יהיה חשוף לתנאי מזג האוויר השונים. אך, אינכם אחראים על המיקום, אלא אם כן אתם בונים בית מאפס. לכן, במידה וארון החשמל שבבית שלכם נמצא בחוץ וחשוף לתנאי מזג האוויר יש לוודא שהוא אטום וממוגן באופן שיבטיח לכם בטיחות. וודאו עם בעל המקצוע כי ארון החשמל מוגן ואטום. חשוב להבין שגם גשם וגם שמש יכולים לגרום לתקלות. הגשם יכול לגרום לקצר במידה וייכנסו מים לתוך ארון החשמל. והשמש יכולה לחמם את החוטים וליצור שריפה. כך או כך, במידה והארון ממוקם במקום חיצוני יש לוודא שהוא בטיחותי. 

ארונות חשמל מפח- מה העלויות?

ארונות חשמל מפח נחשבים לארונות הזולים ביותר מסוגי ארונות החשמל העומדים בתקני הבטיחות. חשוב להבין שהמחיר הזול של ארונות מפח לא משפיע על יעילותם ועל איכותם. הבחירה בארונות מפח תהיה בחירה חכמה ויעילה. העלויות של ארונות מפח היו מושפעות ממספר דברים. לעיצוב הארון שבחרתם יש השפעה על המחיר. גם למיקום הארון יש השפעה על המחיר. אם אתם מתגוררים בבית שארון החשמל נמצא בחוץ, תהיה לכך השפעה על המחיר בהתאם להתאמות שהארון יצטרך לעבור על מנת לעמוד בתקנים השונים. דבר נוסף המשפיע על המחיר הסופי יהיה איש המקצוע מולו אתם עובדים והמחירים אותם הוא לוקח. חשוב להבין שגם אם המחיר נראה לכם קבוע, על איכות אסור להתפשר ובמקרים רבים עדיף איש מקצוע יקר יותר אך אמין, מקצועי ומנוסה, מאיש מקצוע שיתפשר בעבודתו ויסכן את חייכם. 

לסיכום, ארונות חשמל יכולים לסכן אתכם ואת משפחתכם מאוד. לכן, אל תקלו ראש בכל הקשור לחשמל ולארונות חשמל. בחרו באנשי מקצוע מתאימים וודאו שארון החשמל שבביתכם עומד בכל התקנים השונים. 

ארונות חשמל… אנו עוברים ליד ארון החשמל כמעט בכל פעם שאנו יוצאים מהבית וכלל לא מבינים את החשיבות הגדולה שיש לארון חשמל. ארון חשמל יכול להיות פצצה מתקתקת, סיכוי קטן בו ישנם כמה חוטים גלויים ויכולה להתחולל שריפה באזור מגוריכם. על מנת לעכב את השריפה ואף למנוע אותה חשוב כמובן תמיד לבחור באיש מקצוע מורשה לטיפול בארון החשמל, וכמו גם לדעת כי לארון החשמל יש חלק ניכר באיטום ובידוד מקור החשמל הרחק ממכם.

ארונות חשמל מפח

ארונות חשמל מפח – בטיחות

בעבר ארונות החשמל ברובם היו בנויים מעץ, אך כאשר אנו מסתכלים על נתון זה באופן בטיחותי אנו מגלים כי רמת הבטיחות בארונות עץ מאוד נמוכה ואף יכולה לסכן חיים. כולנו מכירים את ההשלכות של לחשמל, בכל רגע נתון עלולה להיווצר שריפה עקב קצר בחוטי חשמל ישנים או חדשים. נכון, ארונות חשמל מפח גם הם לא עמידים מפני שריפה, אך היתרון שלהם בא לידי ביטוי בכך שהם מעכבים שריפה. 

ארונות חשמל מפח הן בהחלט בטוחים יותר בפוטנציה, אך ללא הרכבה נכונה על ידי איש מקצוע לא תוכלו לקבל את מלוא הבטיחות אשר הובטחה לכם. על ארונות חשמל מפח להיות ממוגנים ואטומים על פי הנהלים הכתובים בחוק. חשוב ליצור בידוד מוחלט מפני פגיעה חיצונית, וכמובן גם מבחינה אסתטית יש לוודא שלא תיווצר חלודה על ארונות אלו. לכן, רבים מבעלי המקצוע מצפים את הארונות בצבע, גם בתוך פנים הארון וגם בחלק החיצוני, כך חמצון הברזל נמנע. 

יש לזכור, לא מדובר כאן על סכנה של רכוש בלבד, בכל יום אתם עוברים ליד ארון החשמל, אתם והילדים שלכם שמשחקים בקרבת מקום. התפשרות על בעל מקצוע להתקנת ארון חשמל היא סכנת חיים, בחרו אך ורק במקצוענים אשר יודעים את העבודה ועתירי ניסיון.

ארונות חשמל מפח – מיקום

אלא אם כן אתם קבלני הבניין, אם לכם את הבחירה היכן ארון החשמל יהיה ממקום. כיום ברוב הבתים החדשים ארונות החשמל ממוקמים במקום סגור ללא חשיפה לתנאי מזג האוויר. אם בכל זאת ידוע לכם כי ארון החשמל במקום המגורים שלכם הינו חשוף לגשמים או לשמש, עליכם לוודא כי בעל המקצוע אימץ את כל המטלות שעליו לעשות בכדי להגן על ארונות החשמל מפני תנאי מזג האוויר השונים, יש חשיבות רבה לאטימות הארון. 

ארונות חשמל מפח – אסתטיקה

אוקיי, בואו נפתח קצת את הראש ונחשוב מעבר למה שניתן לנו. על פי חוק, התקן העיקרי של ייצור ארונות חשמל בא לידי ביטוי במבנה שלהם, והחומרים מהם הם עשויים על מנת להבטיח בטיחות באופן מלא. כעת הגיע הזמן להתייעץ עם איש מקצוע על מנת שתוכלו להפוך את ארון החשמל שלכם בבניין למשהו מעניין יותר, ולא משהו בנאלי ומשעמם שעלול אף לכער את כלל המבנה. ישנם סגנונות בנייה שונים, מסגור ארונות חשמל, צבעים ועיצוב ייחודיים אותם אתם רק צריכים לבחור. כאשר אתם פונים לאיש מקצוע אתם יכולים להיות בטוחים שארון החשמל שלכם גם יראה אסתטי ומושך את העין, וגם יעמוד בכל התקנים הכתובים בחוק.

כמה עולה ארון חשמל מפח?

ארונות חשמל עשויים חומרים שונים, בעבר ארון עץ היה הנפוץ ביותר אך כיום ארונות החשמל הנפוצים ביותר הם מפח וממתכת. ארונות חשמל מפח בבסיס שלהם נחשבים לארונות הזולים ביותר בהשוואה לסוגי ארונות אחרים אשר עומדים בתקנים. עם זאת, היעילות שלהם לא יורדת מאף ארון חשמל מסוג אחר. לכן, הבחירה בארון חשמל מפח הינה בחירה חכמה ויעילה. בכל מקרה בו תרצו לשדרג את ארון החשמל במבנה שלכם יהיה עליכם להוסיף עוד סכום מסוים לעלות הבסיסית, זאת בהתאם לבחירת איש המקצוע מולו אתם עובדים, בהתאם לעיצוב בו בחרתם, ובהתאם לתקנים הנדרשים בהתאם למיקום ארון החשמל.

העלות נקבעת כפי שציינו גם בהתאם לבחירת איש המקצוע. אנו מאמינים כי בנושא זה אין להתפשר על הסכום אותו תשלמו. רוב המחירים בעלי אותו טווח, חלק קצת מעל הממוצע וחלק מתחת, אל תבחרו את בעל המקצוע בהתאם למחירו הנמוך, אלא בדקו את רמת האמינות והמקצועיות שלו. בחירה שקולה תבטיח לכם שקט נפשי, עיצוב חדשני ומחירים נוחים.

דניאל שחם
דניאל שחם

דניאל הוא חשמלאי מוסמך בעל תואר בהנדסת חשמל וניסיון מקצועי של שנים רבות בתחום ארונות החשמל.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!