ארונות פח

תוכן עניינים

בשנים האחרונות הפלסטיק הופך לחומר גלם יותר ויותר נפוץ במרחב הביתי. המעבר לפלסטיק הוא לגיטימי ונכון במקרים רבים, אך ישנם מקרים בהם הפלסטיק פשוט אינו מתאים ולעיתים גם מסוכן. באילו מקרים נעדיף תמיד ארונות פח על פני ארון פלסטיק? האם ארון פח הוא הפורמט היחיד בארונות חשמל, או שישנם גם ארונות חשמל מפלסטיק או מחומרי גלם אחרים? האם ארון פח הוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר כך שניתן להציב אותו גם במרחבי חוץ? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של היחידה לארונות חשמל.

ארונות פח

באילו מקרים נעדיף ארון פח על פני ארון פלסטיק?

השימוש ההולך ומתרחב בפלסטיק גם בתחום האחסון והארונות נשען על הנחה אחת פשוטה: הפלסטיק זול יותר ממתכת. אלא שכשבוחנים את הדברים יותר לעומק, מגלים שדווקא בתחום הארונות והאחסון, לפלסטיק אין שום יתרון על פני מתכת. מדוע? מכיוון שבכדי ליצור את החוזק המבני המצופה מארון, נדרשת כמות כזאת של פלסטיק בייצור בעל מורכבות כזאת, שהופכות את הפלסטיק לבלתי כדאי. ארונות פלסטיק עמידים וחזקים יכולים לעלות היום הרבה יותר מארון מתכת, שאותו תמיד ניתן לייצר עם כמות קטנה הרבה יותר של חומר גלם, כמובן לאור החוזק המבני של המתכת. על כן, ככלל אפשר לומר שבבחירה בין ארונות פח ובין ארונות פלסטיק, ארון פח יהיה תמיד האופציה העדיפה.

ובכל זאת, ישנם מקרים ספציפיים בהם תמיד נעדיף ארונות פח על פני כל אלטרנטיבה אחרת. המקרים האלה כוללים מקרים בהם הארון נדרש לעמוד בעומסי משקל גבוהים, כאשר הארון חשוף למפגעים שונים מבחוץ, בין אם מדובר בוונדליזם ובין אם מדובר בפגעי מזג האוויר וכאשר הארון חייב לעמוד בתקנים בטיחותיים והנדסיים המחייבים שימוש בפח ולא מאפשרים שימוש בחומרי גלם אחרים. אחת הדוגמאות הטובות ביותר למקרה כזה, היא המקרה של ארונות חשמל.

מדוע ארונות חשמל מיוצרים מפח?

ארון חשמל הוא ארון שחייב להיות אטום לחלוטין ולהבטיח הפרדה מלאה בין תכולת הארון ובין הסביבה החיצונית. בעבר היו מיוצרים ארונות אלה מעץ, אך העץ הוא חומר שסובל משחיקה גבוהה, מאבד מחוזקו המבני, אינו מספק איטום ויכול בקלות להוביל לסיכוני אש וסיכוני התחשמלות בתנאים מסוימים. פלסטיק יכול להציע אפשרויות טובות יותר של איטום, אך הוא אינו מתאים בהיבט של חוזק מבני ובהיבט של בטיחות אש. ארונות פח הם למעשה הארונות היחידים שמציעים את כל הסטנדרטים הנדרשים בכל הפרמטרים החשובים בארונות חשמל ובכלל זה רמת איטום גבוהה, עמידות גבוהה בפני פגעי מזג האוויר, עמידות גבוהה בפני ונדליזם ומפגעים חיצוניים, עמידות גבוהה בסיכוני אש ובעזרת תכנון נכון ובידוד פנימי גם עמידות גבוהה בפני סיכוני התחשמלות.

ארונות פח למרחבי חוץ – האם זה חכם?

אחת השאלות השכיחות ביותר ביחס לקטגוריה של ארונות פח היא האם הארונות האלה מתאימים גם למרחבי חוץ והתשובה היא בהחלט כן. ארון פח הוא למעשה ארון ברזל שעשוי מדפנות פח, כלומר דפנות מתכת דקיקות שרוקעו לתצורת פח. ארונות אלה מיוצרים ממתכת מגולוונת, שגם עוברת תהליך של צביעה בצבע מגון במספר שכבות, כך שהארון שלכם נהנה מעמידות מלאה בפני פגעי מזג האוויר ובכלל זה קרינת שמש ישירה, גשם, שלג, רטיבות, לחות ורוחות ואפילו רעידת אדמה. כמו כן, מאחר והפח הוא משטח חלק מאוד, קל מאוד לאטום אותו גם ללא עזרי איטום נוספים. ובכל זאת, ארונות פח מגיעים עם גומיות איטום ופסי איטום בכל הפתחים, מה שמבטיח לכם איטום מלא ללא כל חשש מחדירת מים. תכונות אלה הן בדיוק התכונות שהופכות את ארון הפח לארון האידיאלי עבור יישומים תקניים כמו ארונות חשמל.

היחידה לארונות חשמל היא אחת מהחברות המובילות בישראל בייצור ארונות הן לענף ארונות החשמל והן בכלל. החברה פועלת על פי תקנים מחמירים של חוזק מבני, איטום ובטיחות אש וחשמל ומבטיחה כי הארון שתזמינו יתאים בדיוק ליישום המיועד לו. כל ארונות הפח של היחידה לארונות חשמל עוברים בקרת איכות יסודית ומקצועית וכמובן על כל ארון מסופקת אחריות מלאה והתחייבות לעמידה בכל התקנים המחייבים וכידוע, בתחום ארונות החשמל ישנם לא מעט תקנים מחמירים כאלה ובכולם, ללא יוצא מן הכלל, עומדים הארונות של היחידה לארונות חשמל. 

דניאל שחם
דניאל שחם

דניאל הוא חשמלאי מוסמך בעל תואר בהנדסת חשמל וניסיון מקצועי של שנים רבות בתחום ארונות החשמל.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!