משטחי שיש לחלונות: טיפים לבחירת משטח שיש לבן

תוכן עניינים

אחד מחומרי הגלם הכי פופולארים הן בעבר והן בשנים האלה הוא חומר השיש. משיש ניתן לייצר מגוון רחב של מוצרים התורמים לביתנו הן מבחינה פרקטית והן מבחינה עיצובית. מדובר בחומר גלם יפהפה, ייחודי ויוצא דופן המעניק לביתנו תחושה של יוקרה ואסתטיקה גבוהה. השיש הוא חזק, עמיד לאורך השנים, קל לתחזוקה ונשמר לאורך שנים רבות. נהוג לעשות שימוש בשיש למגוון רחב של שימושים כמו משטחי שיש למטבח, רהיטים, חיפויים מסוגים שונים, ריצוף חדרי אמבטיה וסלונים, מדרגות, מעקות ועוד. כשזה מגיע לבחירת משטחי שיש לחלונות, זו הבחירה העיקרית שמנחה בעלי בתים רבים. אין זה מפתיע כי משטחי שיש הם כל כך פופולריים, החומר המרהיב הזה מושך מעריצים במשך אלפי שנים. שיש הוא חומר טבעי מגוון וזמין בסוגים ואפשרויות חיתוך רבות. הוא יוצר דפוס טבעי מקסים שלא ניתן לקבל עם חומרים מלאכותיים רבים אחרים.

אין אפשרויות שיש לחלונות, השיש הלבן הוא הבחירה הנפוצה ביותר, בזכות ההשפעה המדהימה שלו. פשוט לא ניתן לקבל את הצבע והסוג הזה משום אבן טבעית אחרת.

כל עוד בוחרים אותו בקפידה ודואגים לתחזוקת משטח שיש לבן, הוא נחשב לבחירה יפה ופונקציונלית לעיצוב החלונות שלכם, עם איכות שמחזיקה מעמד לטווח הארוך. אבל לפני שתבחרו שיש לחלונות, מאמר זה מציג טיפים לבחירת השיש המושלם.

כדי להימנע מכתמים, מומלץ לבחור שיש לבן

למרות שאנשים רבים חושבים אוטומטית על אבן לבנה או בגוון קרם כשהם חושבים על שיש, יש מאות סוגים, כולל שיש ירוק, זהב, אדום ושחור. יחד עם זאת, עבור משטחי שיש לחלונות, בדרך כלל מומלץ לבחור שיש לבן.

מכיוון שחריטות משאירות סימנים, הם מורגשים הרבה יותר על שיש צבעוני מאשר על שיש לבן, אבל זוהי בחירה אישית. בעוד ששיש איטלקי קלאסי נחשב ברוב המקרים לשיש באיכות מעולה ורעיון נהדר לעיצוב חלונות, ניתן שיש באיכות גבוהה יותר מסוגים אחרים.

שיקולי התקנת שיש לחלונות

כל לוח אבן שונה במקצת את כל סוגי השיש תוכלו למצוא באתר חברת AVEN המרכז לשיש ואבן, כך שמומלץ לבחור את האבן המדויקת שתשמש להתקנת שיש לחלונות. שיש זמין בעיצובים אמנותיים, ובחירת הלוחות והבנת הדפוסים חיונית להתקנה שתספק תוצאות מרהיבות. מומלץ למקם את הסימונים על השיש באופן אמנותי כך שהשיש יראה כמעט כמו ציור.

שיקולי דפוסי השיש

כל מחצבת שיש שונה, אבל ניתן לחתוך סוגי בלוקים מסוימים משיש בשתי שיטות שונות, להשגת דפוסים ייחודיים. חיתוך צלב או חיתוך פרח מאפשר השגת לוחות אבן עם דפוס פרח פתוח, שנראה די אקראי ואידיאלי להתקנת שיש לחלונות. חתך ורידים פורס את הגוש באופן אחר להשגת מראה ליניארי ומפוספס.

לסיכום, כדי להתקין שיש לחלונות או כל מוצר אחר המשלב שיש מומלץ לבחור באיש מקצוע או חברה מקצועית לתהליך.

דניאל שחם
דניאל שחם

דניאל הוא חשמלאי מוסמך בעל תואר בהנדסת חשמל וניסיון מקצועי של שנים רבות בתחום ארונות החשמל.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!