דלתות פח לארונות חשמל

דלתות פח לארונות חשמל

המעבר מארונות חשמל מעץ לארונות חשמל מפח הוא עניין ישן נושן במדינת ישראל והיום ארון חשמל תקני חייב להיות מיוצר מפח. השימוש בארונות עץ בתור ארונות חשמל, לא רק שאינו מומלץ, אלא אסור על פי חוק. ארונות פח הם חזקים יותר, אטומים יותר ובטוחים יותר ולכן גם הפכו לסטנדרט המחייב. יחד עם זאת, גם בארונות פח ישנם סטנדרטים שונים של ייצור וגם ארונות פח יכולים "לסבול" מרמות שונות של איומים מבחוץ. הנפגעות הישירות של המציאות הזאת הן דלתות הארון. באילו מקרים יש להחליף דלתות פח לארונות חשמל? האם אפשר להחליף רק את הדלת או שצריך להזמין ארון חדש? ממי מזמינים דלתות פח תקניות? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של היחידה לארונות חשמל.

דלתות פח לארונות חשמל

באילו מקרים יש להחליף דלת לארון חשמל?

על אף שרבים חושבים כי החלפת דלתות פח לארונות חשמל הוא נושא אסתטי בעיקרו, בפועל מדובר בנושא בטיחותי וחוקי בעל חשיבות ממעלה ראשונה. ארונות חשמל הם חללים שחייבים להיות מבודדים לחלוטין מן הסביבה החיצונית ואטומים לחדירת מים ומזיקים. ארון חשמל שבו מותקנת דלת בעלת דפורמציה, ולו הקטנה ביותר, יכול להוביל לתקלות מרובות באספקת החשמל ואף להפוך לסכנה בטיחותית של ממש. הסיכון המיידי נובע לאור פגיעה ברמת האיטום של הארון וגם אם הארון ממוקם בתוך מבנה, הרי שעדיין יכולים לחדור לתוכו מזיקים שיכולים לייצר נזק לא קטן לרכיבי החשמל בארון. ארונות שניזוקו בצורה משמעותית, בדרך כלל בגלל ונדליזם, הופכות כבר לסכנה בטיחותית מיידית וחייבות בהחלפה. על כל אלה אפשר להוסיף גם כמובן את הנושא האסתטי, אך חשוב לזכור שמדובר בסוגיה משנית לחלוטין ביחס לסוגיית הבטיחות.

האם אפשר בכלל להחליף רק את דלתות הארון?

התשובה היא בהחלט כן. ארון חשמל הוא מתקן שפירוקו והרכבתו יכולים להיות כרוכים בפירוק של כל רכיבי החשמל המותקנים בו ולכן לא מדובר בהליך שמבוצע כך סתם לאחר יד. בדיוק מהסיבה הזאת, נבנים ארונות חשמל בצורה מודולרית שמאפשרת, בין היתר, החלפה של דלתות פח לארונות חשמל בארונות קיימים. כל מה שצריך לעשות הוא להסיר את הדלתות הפגומות הקיימות ולהתקין דלתות חדשות ותקינות. יחד עם זאת, כדי להבטיח שהחלפת הדלתות אינה פוגעת בתקניות הארון, חשוב לבצע את ההחלפה בליווי גורם מקצועי, שתפקידו הוא להבטיח בדיוק את זה, בנוסף לביצוע החלפת הדלתות עצמה.

האם חובה שהדלתות תהיינה עשויות פח?

התשובה היא בהחלט כן. כפי שאמרנו בתחילה, פח הוא חומר הגלם התקני שממנו מיוצרים כיום ארונות חשמל. למעשה, פח הוא אינו חומר גלם אלא צורת עיבוד של מתכת. ארונות חשמל הם למעשה ארונות מתכת שהדפנות שלהם מעובדים לתצורה של יריעת פח דקיקה, אך חזקה דיה בכדי להעניק את ההגנה הנדרשת לתכולת הארון. השימוש ברכיבי פח הוא אינו מקרי. בעבר היו מיוצרים ארונות החשמל מעץ וכתוצאה מכך נגרמו תקלות חשמל רבות כתוצאה מחדירת מים לארון, שריפות של ארונות חשמל וכמובן סיכון מוגבר להתחשמלות כתוצאה משני אלה. בעקבות זאת, הוחלט לעבור לארונות פח תקניים בלבד וכיום זהו הסטנדרט המחייב עבור כל ארון חשמל.

ארונות חשמל המותקנים במרחבי חוץ הם בדרך כלל ארונות בעלי דפנות עבות וחזקות יותר וגם בעלות רמת איטום גבוהה יותר. בארונות חשמל המותקנים בתוך מבנה אפשר להתקין ארונות בעלי כושר איטום וחוזק מבני מועט יותר, אך עדיין כזה שעומד בתקנים המחייבים. בכל מקרה, במקרה של החלפת דלתות פח לארונות חשמל, חשוב מאוד לוודא שהדלתות מותאמות בצורה מדויקת ומלאה לארון כולו. התאמה זו נדרשת לא רק על מנת להבטיח שהדלת תהיה שמישה וכי ניתן יהיה לסגור ולפתוח אותה בצורה נוחה ובטח ובטח לא רק לטובת האסתטיקה של הארון, אלא בראש ובראשונה בכדי להבטיח איטום מלא של הארון ושימור החוזק המבני בכל חלקיו.

היחידה לארונות חשמל היא אחת מהחברות המובילות בישראל לייצור ארונות חשמל ובכלל זה מציעה החברה גם דלתות פח לארונות חשמל עבור כל סוגי ארונות החשמל, ארונות פנים וארונות חוץ. כל הדלתות וכל ארונות החשמל של היחידה לארונות חשמל מיוצרים על פי התקנים המחייבים ומגיעים עם אחריות מלאה על החלקים ועל העבודה.

תעלות חשמל מעוצבות

התקנת תעלות חשמל היא דבר חשוב מאוד המונע ביצוע חציבה בקיר לצורך העברת חוטי חשמל. כדי לשמור על האסתטיקה של הבית, אין ספק שכדאי ליצור

ארונות חשמל ממתכת בחריש

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

ארונות חשמל ממתכת בעומר

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

ארונות חשמל ממתכת בתל-אביב

ארונות חשמל יכולים להגיע בשלל תצורות, אם כי בעשורים האחרונים, הם כולם חייבים לעמוד בתקנים מחמירים שעיקרם מניעת שריפה. מה זה בדיוק אומר מבחינת החומר

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!