דלתות פח לארונות חשמל

תוכן עניינים

דלתות פח לארונות חשמל

כאשר משפצים בית או בונים בית חדש, יש כל כך הרבה דברים להתעסק בהם. צריך להוציא אישורים ולעמוד בתקנים בטיחותיים רבים. כאשר מגיעים לשלב הסופי כבר אין כוח לחשוב ולהשקיע. דלת לארון החשמל, נשמעת כמו הדבר האחרון שיש להשקיע בו, אך לאחר שהשקעתם כל כך הרבה בחלל הבית והזנחתם את ארון החשמל, שמים לב עד כמה החלק הזה קריטי. ריכזנו לכם טיפים שונים לבחירת דלתות פח לארונות חשמל. 

דלתות פח לארון חשמל- מדוע כדאי לבחור בפח?

חומרי הגלם המרכזיים מהם מכינים דלתות לארון החשמל, הם עץ, פח או מתכת. בעבר, החומר הנפוץ ביותר לארונות חשמל היה עץ. עם השנים, הבינו שעץ הוא חומר לא בטיחותי לארון החשמל כיוון שהוא חומר דליק. כמו כן, בעץ הבלאי גבוה מאוד, הוא מושפע מדברים רבים ולא נשאר לאורך זמן רב. לכן, שני חומרי הגלם האחרים הם מתכת ופח. שני חומרי הגלם יספקו לכם מענה על צרכים בטיחותיים ועיצוביים. הסיבה שכדאי לבחור בפח היא שפח הוא חומר גלם זול יותר, ולכן הוא יוזיל לכם את המחיר הסופי. 

דלתות פח לארונות חשמל- דלת מעוצבת 

כאשר חושבים על ארון חשמל, לכולם עולה תמונה של דלת פח או מתכת לבנה ובנאלית. בשנים האחרונות, עיצוב של דלתות לארונות חשמל הפך ליותר ויותר נפוץ. אנשים רבים מעוניינים לעצב את ארון החשמל שלהם ולהעניק לו מראה מעניין וייחודי, שישתלב עם עיצוב הבית. 

ישנם סוגים שונים של עיצוב לארונות חשמל. תוכלו לבחור לכסות את ארון החשמל על ידי פריט דקורטיבי כמו תמונה, ציור, מראה או כל מה שתבחרו. יש לקחת בחשבון שכיסוי ארון החשמל יכול להקשות עליכם ולהפוך את הגישה לארון החשמל למסורבלת ולא נוחה מאוד. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שהחומר איתו אתם מכסים את ארון החשמל אינו דליק ובטיחותי. אפשרות נוספת היא חיפוי של דלת הארון. זו נחשבת לאפשרות היעילה ביותר. לשם כל תאלצו להזמין את איש המקצוע. תוכלו לבחור בכל חיפוי שתרצו ולהתאים את הארון לקיר. לדוגמא, אם הקיר שלכם עשוי אבנים, תוכלו לבחור בחיפוי זהה וכך לשלב את ארון החשמל עם הקיר. אפשרות נוספת היא לעצב את דלת ארון החשמל בעיצוב אישי. תוכלו לפנות לבעל המקצוע ולהגיד לו כיצד ברצונכם לעצב את ארון החשמל. 

זכרו שכל ארון מעוצב חייב לעמוד בתקני הבטיחות. בטיחות לפני יופי ועדיף ארון חשמל בנאלי ובטיחותי מארון חשמל יפה ומסוכן. 

דלתות פח לארונות חשמל- בטיחות

חשוב לזכור, שארון חשמל הוא פצצה מתקתקת. במקרה של תקלה או קצר, יכולה להגרם שריפה חמורה שתסכן אתכם ואת בני ביתכם. לכן, אסור להקל ראש בכל הקשור לארונות חשמל. וודאו תמיד כי ארון החשמל שלכם עומד בתו התקן. כאשר אתם מעוניינים לעצב את דלת ארון החשמל עשו זאת עם ליווי מקצועי שיוכל להכווין אתכם מבחינה בטיחותית ומקצועית.

אם בחרתם לעצב את ארון החשמל על ידי חיפוי עץ, זכרו שעץ הוא חומר דליק. במקרה של שריפה העץ לא ימנע או יעכב את השריפה אלא יעצים אותה. אם בחרתם בדלת מתכת לארון החשמל, לדוגמא, יש לבצע הארקה טובה. לכן, חשוב מאוד לקבל הכוונה מקצועית. 

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא איטום דלת הארון. דלת ארון החשמל חייבת להיות אטומה כהלכה. ככל שהאיטום יהיה טוב יותר ומקצועי יותר, כך במקרה של שריפה העשן ייחנק ובזכות כך השריפה תתעכב או אפילו תמנע. ארון החשמל מחוייב לענות על תו התקן של חברת החשמל ושל כיבוי אש. 

דבר נוסף שמשפיע על בטיחות ארון החשמל הוא מיקום הארון. ארון חשמל חיצוני, נחשב לבטיחותי פחות מארון חשמל פנימי. יש לכך סיבות רבות כמו נגישות, נוחות, בלאי ונזקי מזג האוויר. ארון חשמל חיצוני חשוף יותר לפגעים ולכן אם ארון החשמל בביתכם הוא חיצוני וודאו שהוא אטום וממוגן כמו שצריך. כמו כן, יש למקם את ארון החשמל במקום שאינו קרוב לחומרים דליקים כמו גז ועוד. 

דלתות פח לארונות חשמל- מה המחירים?

המחירים השונים נקבעים על פי קריטריונים שונים כמו איש המקצוע המבצע את העבודה, חומר הגלם אותו בחרתם, האם הדלת מעוצבת והיכן ארון החשמל ממוקם. בחרו את איש המקצוע בקפידה ואל תתפשרו. 

המעבר מארונות חשמל מעץ לארונות חשמל מפח הוא עניין ישן נושן במדינת ישראל והיום ארון חשמל תקני חייב להיות מיוצר מפח. השימוש בארונות עץ בתור ארונות חשמל, לא רק שאינו מומלץ, אלא אסור על פי חוק. ארונות פח הם חזקים יותר, אטומים יותר ובטוחים יותר ולכן גם הפכו לסטנדרט המחייב. יחד עם זאת, גם בארונות פח ישנם סטנדרטים שונים של ייצור וגם ארונות פח יכולים "לסבול" מרמות שונות של איומים מבחוץ. הנפגעות הישירות של המציאות הזאת הן דלתות הארון. באילו מקרים יש להחליף דלתות פח לארונות חשמל? האם אפשר להחליף רק את הדלת או שצריך להזמין ארון חדש? ממי מזמינים דלתות פח תקניות? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות המומחים של היחידה לארונות חשמל.

דלתות פח לארונות חשמל

באילו מקרים יש להחליף דלת לארון חשמל?

על אף שרבים חושבים כי החלפת דלתות פח לארונות חשמל הוא נושא אסתטי בעיקרו, בפועל מדובר בנושא בטיחותי וחוקי בעל חשיבות ממעלה ראשונה. ארונות חשמל הם חללים שחייבים להיות מבודדים לחלוטין מן הסביבה החיצונית ואטומים לחדירת מים ומזיקים. ארון חשמל שבו מותקנת דלת בעלת דפורמציה, ולו הקטנה ביותר, יכול להוביל לתקלות מרובות באספקת החשמל ואף להפוך לסכנה בטיחותית של ממש. הסיכון המיידי נובע לאור פגיעה ברמת האיטום של הארון וגם אם הארון ממוקם בתוך מבנה, הרי שעדיין יכולים לחדור לתוכו מזיקים שיכולים לייצר נזק לא קטן לרכיבי החשמל בארון. ארונות שניזוקו בצורה משמעותית, בדרך כלל בגלל ונדליזם, הופכות כבר לסכנה בטיחותית מיידית וחייבות בהחלפה. על כל אלה אפשר להוסיף גם כמובן את הנושא האסתטי, אך חשוב לזכור שמדובר בסוגיה משנית לחלוטין ביחס לסוגיית הבטיחות.

האם אפשר בכלל להחליף רק את דלתות הארון?

התשובה היא בהחלט כן. ארון חשמל הוא מתקן שפירוקו והרכבתו יכולים להיות כרוכים בפירוק של כל רכיבי החשמל המותקנים בו ולכן לא מדובר בהליך שמבוצע כך סתם לאחר יד. בדיוק מהסיבה הזאת, נבנים ארונות חשמל בצורה מודולרית שמאפשרת, בין היתר, החלפה של דלתות פח לארונות חשמל בארונות קיימים. כל מה שצריך לעשות הוא להסיר את הדלתות הפגומות הקיימות ולהתקין דלתות חדשות ותקינות. יחד עם זאת, כדי להבטיח שהחלפת הדלתות אינה פוגעת בתקניות הארון, חשוב לבצע את ההחלפה בליווי גורם מקצועי, שתפקידו הוא להבטיח בדיוק את זה, בנוסף לביצוע החלפת הדלתות עצמה.

האם חובה שהדלתות תהיינה עשויות פח?

התשובה היא בהחלט כן. כפי שאמרנו בתחילה, פח הוא חומר הגלם התקני שממנו מיוצרים כיום ארונות חשמל. למעשה, פח הוא אינו חומר גלם אלא צורת עיבוד של מתכת. ארונות חשמל הם למעשה ארונות מתכת שהדפנות שלהם מעובדים לתצורה של יריעת פח דקיקה, אך חזקה דיה בכדי להעניק את ההגנה הנדרשת לתכולת הארון. השימוש ברכיבי פח הוא אינו מקרי. בעבר היו מיוצרים ארונות החשמל מעץ וכתוצאה מכך נגרמו תקלות חשמל רבות כתוצאה מחדירת מים לארון, שריפות של ארונות חשמל וכמובן סיכון מוגבר להתחשמלות כתוצאה משני אלה. בעקבות זאת, הוחלט לעבור לארונות פח תקניים בלבד וכיום זהו הסטנדרט המחייב עבור כל ארון חשמל.

ארונות חשמל המותקנים במרחבי חוץ הם בדרך כלל ארונות בעלי דפנות עבות וחזקות יותר וגם בעלות רמת איטום גבוהה יותר. בארונות חשמל המותקנים בתוך מבנה אפשר להתקין ארונות בעלי כושר איטום וחוזק מבני מועט יותר, אך עדיין כזה שעומד בתקנים המחייבים. בכל מקרה, במקרה של החלפת דלתות פח לארונות חשמל, חשוב מאוד לוודא שהדלתות מותאמות בצורה מדויקת ומלאה לארון כולו. התאמה זו נדרשת לא רק על מנת להבטיח שהדלת תהיה שמישה וכי ניתן יהיה לסגור ולפתוח אותה בצורה נוחה ובטח ובטח לא רק לטובת האסתטיקה של הארון, אלא בראש ובראשונה בכדי להבטיח איטום מלא של הארון ושימור החוזק המבני בכל חלקיו.

היחידה לארונות חשמל היא אחת מהחברות המובילות בישראל לייצור ארונות חשמל ובכלל זה מציעה החברה גם דלתות פח לארונות חשמל עבור כל סוגי ארונות החשמל, ארונות פנים וארונות חוץ. כל הדלתות וכל ארונות החשמל של היחידה לארונות חשמל מיוצרים על פי התקנים המחייבים ומגיעים עם אחריות מלאה על החלקים ועל העבודה.

דניאל שחם
דניאל שחם

דניאל הוא חשמלאי מוסמך בעל תואר בהנדסת חשמל וניסיון מקצועי של שנים רבות בתחום ארונות החשמל.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!